{{:: 'cloudflare_always_on_message' | i18n }}

Smolasty

About Smolasty

Smolasty, właściwie Norbert Smoliński (ur. 27 sierpnia 1995 roku w Warszawie) – polski piosenkarz , producent muzyczny i raper tworzący muzykę z pogranicza R&B , popu i rapu.

Jako nastolatek interesował się rapem i muzyką funkową, założył funkowy zespół muzyczny, w którym grał m.in. na gitarze.
Był współproducentem i współtwórcą muzyki na minialbum Kaza Bałagane pt. Lot022 z 2015.

Pod koniec 2014 zadebiutował w utworze „21 Pesos“ na albumie Pabla Novacciego, a w 2016 gościnnie pojawił się na singlu „Znowu nie ma jej” nagranym z duetem producenckim MXF.

W kwietniu 2016 ukazał się jego debiutancki mixtape, zatytułowany “Mr Hennessy”.
W lipcu tego samego roku ukazał się jego nowy singel – „Jestem, byłem, będę”.

Na początku 2017 roku wziął udział w projekcie Młodych Wilków Popkillera. Z zespołem nagrał i wydał płytę studyjną zatytułowaną Popkiller Młode Wilki 5, którą promował m.in. wyprodukowany przez niego singel “Dla nas”.

Pod koniec marca 2017 wydał solową EP-kę, zatytułowaną “Jestem, byłem, będę”.
Cztery miesiące później wypuścił mixtape pt. Los, promowany przez singel “Nie pierwszy raz” z gościnnym udziałem Kubana.

W 2018 został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii muzyki rozrywkowej za Fonograficzny debiut roku.

Single “Uzależniony” i ”Fake Love” były zapowiedzią albumu “Fake Love”, którego premiera odbyła się 7 września 2018. Płyta zadebiutowała na 7. miejsce na zestawieniu OLiS. W lutym 2019 odebrał złotą płytę za sprzedaż albumu.

W 2020 wrócił ze swoim drugim, pełnoprawnym albumem “Pełnia”, którego premiera miała miejsce 15 maja. Na płycie gościnnie pojawiły się między innymi takie osoby jak Tymek, Sarius, Białas czy Robert Gawliński.

21 września Norbert wydał utwór pt. “Tyson Fury” zwiastujący nadchodzący mixtape i poinformował, że wraca znów do tworzenia rapu i rnb.