{{:: 'cloudflare_always_on_message' | i18n }}

​schafter 1,027

AKA: Wojciech Laskowski
@schafter

About ​schafter

Wojciech Laskowski (ur. 2003) – polski raper i producent hip-hopowy pochodzący ze Śląska, a dokładniej spod Raciborza. Początkowo zajmował się produkcją bitów, a jego pierwszy kawałek z wokalem powstał w 2016 (dead in designer clothes). Już jako producent publikował swoje produkcje na kanale Kstyk i jakiś czas później zostały tam opublikowane hity takie jak candy.doll, czy też blow off.

Duże zainteresowanie wzbudził także podziemny hit dvd schaftera i mlodegoskiniego. Jego osoba zaczęła robić wtedy coraz większy szum w polskim podziemiu i w przerażającym tempie zdobywał coraz większą popularność. 1 sierpnia dołączył do kolektywu LTE Boys Global.

31 października została wydana jego debiutancka epka hors d’oeuvre. 1 marca 2019 wyszła jej wersja pudełkowa; dystrybucją zajął się Asfalt, a produkcją wykonawczą – Jedynak. W lipcu pojawił się gościnnie na Pocztówce z WWA Taco Hemingwaya, w utworze Alert RCB.

22 listopada 2019. roku wyszedł debuitancki album schaftera pt. audiotele. Gościnnie pojawili się na nim Taco Hemingway, Żabson, Oki, Młody Dzban, Ras, oraz Belmondo.

12 marca 2020. roku premierę miał luźny singiel swimming lessons z gościnnym udziałem Young Igiego.

23 czerwca 2020 schafter wypuscił singiel push to talk będący zapowiedzią albumu FUTURA. Za jego produkcję odpowiada KGR, a produkcja wykonawcza spoczęła ponownie na Jedynaku

9 października 2020. roku światło dzienne ujarzał trzeci singiel zapowiadający album FUTURAneed help, stworzony we współpracy z pochodzącym z Wielkiej Brytanii raperem Houston'em X.